Skoki narciarskie Dawid Kubacki
Ze Stadionu
Autor Łukasz Kowalski - 23 Sierpnia 2020

Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces

Skoki narciarskie wróciły po ponad półrocznej przerwie do rywalizacji. W Wiśle zakończył się jedyny w tym roku weekend z cyklem Letniego Grand Prix. Ponownie swoją dominację potwierdzili Polacy, którzy w komplecie zajęli całe podium. Zwyciężył Dawid Kubacki, przed Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą.

Skoki narciarskie w tym roku, podobnie jak inne dyscypliny sportowe został sparaliżowany przez epidemię koronawirusa. Dopiero w ten weekend odbył się pierwszy weekend w cyklu Letniego Grand Prix. Już wcześniej okazało się, że będą to jedyne zawody tej serii, ponieważ pozostali organizatorzy zdecydowali się odwołać swoje konkursy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Córka Małysza wprawiła w osłupienie. Na zdjęciu wszystko widać
Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie zdominowane przez Polaków

Od początku skakania na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle polscy zawodnicy potwierdzili swoją wysoką dyspozycję. W piątek zamiast kwalifikacji odbył się prolog o Puchar TVP Sport, w którym triumfował Kamil Stoch przed Dawidem Kubackim i Austriakiem Philippem Aschenwaldem.

W piątek dominacja polskich skoczków jeszcze wzrosła. Pierwszy konkurs z cyklu Letniego Grand Prix wygrał Kubacki, a podium uzupełnili Stoch i Żyła. Czwarte miejsce zajął jeden z najmłodszych w stawce, 19-letni Tomasz Pilch. Z dobrej strony pokazali się także Stefan Hula i Klemens Murańka.

W niedzielę kibiców czekał już finał tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. Polscy skoczkowie od samego początku zaliczani byli do faworytów konkursu i potwierdzili to swoimi skokami. Po pierwszej serii prowadził Kubacki, który poleciał 131,5 metra i o 5 punktów wyprzedzał Timiego Zajca. Trzeci był Kamil Stoch ze stratą niemal 10 punktów do prowadzącego.

Adam Małysz wspomina zarażenie COVID-19. Mistrz zdradził, czy wciąż odczuwa jego skutkiAdam Małysz wspomina zarażenie COVID-19. Mistrz zdradził, czy wciąż odczuwa jego skutkiCzytaj dalej

Kolejny wielki triumf Polaków

W drugiej serii zobaczyliśmy wszystkich siedmiu startujących Polaków. Najgorzej z nich Tomasz Wąsek, który znalazł się w trzeciej dziesiątce. Znowu z dobrej strony zaprezentował się Tomasz Pilch, który ostatecznie zajął siódme miejsce i był czwartym najlepszym zawodnikiem polskiej reprezentacji.

Zwyciężył Kubacki, który w drugiej serii poleciał na 127 metr. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch, który skoczył 128 metrów. Podium uzupełnił Piotr Żyła, który poleciał 129 metrów w drugiej serii. Tym samym powtórzył się skład podium z sobotniego konkursu. Kubacki triumfował w całym cyklu tegorocznego Letniego Grand Prix.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości
  2. Naukowcy biją na alarm. W kierunku Ziemi leci asteroida i dotrze do nas w ciągu 10 lat
  3. Pilna informacja dotarła do mediów. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, walczył o życie w szpitalu
  4. Adam Małysz wpadł na rewelacyjny pomysł. Chodzi o przyszłość polskich skoków, wszystko wyszło na jaw
  5. Piotr Żyła dorwał się do mikrofonu i się zaczęło. Rozbroił wszystkich swoimi słowami, wszystko poszło do telewizji
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News