Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Czerwca 2020

Polscy skoczkowie przeszli testy na obecność wirusa po chorobie Adama Małysza. Znamy pierwsze wyniki

Skoki narciarskie budzą się do życia po pandemii koronawirusa. Polscy skoczkowie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, jednak informacja o tym, że Adam Małysz, dyrektor PZN zaraził się koronawirusem, sprawiła, że pod znakiem zapytania stanęły dalsze treningi. “Orzeł z Wisły” miał bowiem w ostatnich dniach kontakt z naszymi reprezentantami i mógł ich zarazić. W kadrze przeprowadzono badania na obecność COVID-19 i poznaliśmy pierwsze wyniki. 

Skoki narciarskie są szczególnie chętnie śledzone przez kibiców w Polsce. Dlatego też wszystkimi wstrząsnęła wiadomość, że Adam Małysz, który zaraził się koronawirusem, mógł także przenieść chorobę na naszych reprezentantów. Zawodnicy przeszli już testy i wiemy, jakie są pierwsze wyniki.

Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu PolakówTragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu PolakówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdzie oglądać mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa? Transmisja w TV i online, relacja na żywo (TRANSMISJA)
  2. Otwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzję


Skoki narciarskie. Adam Małysz mógł zarazić skoczków COVID-19

Polskim środowiskiem skoków narciarskich wstrząsnęła informacja, że dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego ds. skoków i kombinacji norweskiej Adam Małysz zaraził się koronawirusem. “Orzeł z Wisły” przekazał tę informację swoim fanom przy użyciu mediów społecznościowych. Na szczęście legenda przechodzi infekcję bezobjawowo, ale pojawił się inny problem. Z uwagi na zajmowane stanowisko Małysz miał ostatnio kontakt z naszymi reprezentantami, co wywołało obawę, że mógł nieświadomie zarazić również ich.

Nasi skoczkowie przebywają na zgrupowaniu w Wiśle. Łącznie zagrożone mogą być aż 24 osoby, dwunastu skoczków i tyle samo osób ze sztabu szkoleniowego. Kadra na szczęście od początku pobytu w Wiśle ma do swojej dyspozycji hotel i ograniczony kontakt z osobami postronnymi, ale choroba Adama Małysza zmusiła PZN do zorganizowania badań na obecność COVID-19.

Gdzie oglądać mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa? Transmisja w TV i online, relacja na żywo (TRANSMISJA)Gdzie oglądać mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa? Transmisja w TV i online, relacja na żywo (TRANSMISJA)Czytaj dalej


Poznaliśmy wyniki testów naszej kadry

Poznaliśmy pierwsze wyniki przeprowadzonych badań. Jako pierwszy otrzymał je fizjoterapeuta naszej kadry Łukasz Gębala, który widział się z Małyszem i był najbardziej narażony na infekcję. Test dał wynik negatywny, co oznacza, że Gębala jest zdrowy, a ryzyko, że koronawirus rozprzestrzenił się wśród pozostałych członków reprezentacji, znacznie zmalało. Negatywny wynik dał również test Piotra Żyły. Musimy jednak poczekać na pozostałe wyniki, by mieć stuprocentową pewność.

Źródło: "Super Express"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maseczki koniecznie znów na twarzy, choć Polacy stawiają opór. Do kontroli ma włączyć się nawet policja
  2. Burze się przesuwają. IMGW wydało ostrzeżenia dla 5 województw
  3. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  4. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  5. Justyna Żyła nagle zwróciła się prosto do Piotra Żyły. Jej niespodziewane słowa zadziwiły Polaków
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News