Stadion Narodowy
Youtube/TrawnikPro
Autor - 3 Grudnia 2019

Straciła pracę przez fatalny stan murawy na Narodowym. Prezes została zwolniona

Stadion Narodowy podczas meczu Polska - Słowenia był po raz kolejny w fatalnym stanie. Jedna z osób powiązana z tą sprawą została zwolniona. Długo na taki obrót spraw nie trzeba było czekać.

Stadion Narodowy gościł piłkarzy Polski i Słowenii w ostatnim meczu eliminacji Euro 2020. Drużyna Jerzego Brzęczka wygrała 3:2, dzięki czemu przypieczętowała awans na mistrzostw Europy z pierwszego miejsca w swojej grupie. Teraz, kiedy świętowanie jest już zakończone a Biało-czerwoni znają swoich grupowych rywali na tym turnieju, podjęto decyzję o zwolnieniu jednej z osób odpowiedzialnych za stan murawy podczas tamtego spotkania.

Polski piłkarz usłyszał poważne zarzuty. Ukazało się oświadczeniePolski piłkarz usłyszał poważne zarzuty. Ukazało się oświadczenieCzytaj dalej

Stadion Narodowy nie będzie już pod jej opieką

Chodzi o Alicją Omięcką, prezes zarządu spółki PL. 2012+ (czyli operatora stadionu PGE), która została oficjalnie zdymisjonowana we wtorek. Zajmowała się tym od maja 2018 roku, wcześniej przez kilkanaście lat sprawowała funkcję kierowniczą w urzędzie administracji rządowej, gdzie przez 10 lat pełniła rolę pełnomocnika do spraw zarządzania jakością. Była również dyrektorem generalnym w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Według dziennikarzy serwisu money.pl za inicjatywą jej dymisji stał Michał Dworczyk, który jest szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Bardzo możliwe, że wpływ na jego decyzję miała rozmowa premiera Mateusza Morawieckiego z Jerzym Brzęczkiem i piłkarzami zaraz po wygranym spotkaniu. Żaden z nich nie był zadowolony ze stanu murawy, przez co obiecano wyciągać konsekwencje. I właśnie poczyniono w tej sprawie duży postęp.

Stadion Narodowy ma murawę, na której nie da się grać

- Piłkarze wspomnieli podczas naszej rozmowy, że nie jest to murawa, na której powinni grać. Poprosiłem więc odpowiedzialne osoby, żeby zainteresowały się tym tematem, a tak właściwie załatwiły go raz na zawsze, by Stadion Narodowy na następnym meczu miał dobrej jakości murawę - poinformował niedługo po meczu Polska - Słowenia premier Morawiecki.

Jej następcą został Włodzimierz Dola, który ostatnie dwa lata był dyrektorem Biura rozwoju Rynku Regionalnego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Jest ponadto doświadczonym menadżerem, który miał okazję pracować w wielu organizacjach. Uznaje się go za eksperta w dziedzinie ochrony danych osobowych. Te wszystkie zmiany zostały przeprowadzone jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem nowego ministra sportu. Została nią Danuta Dmowska-Andrzejuk, która przejęła obowiązki po Mateuszu Morawieckim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hiszpański gwiazdor polskiej ligi na Euro będzie kibicował Polsce. Jego słowa wywołały poruszenie
  2. Polski piłkarz uderzony przez policjanta przed meczem. Wydano oświadczenie
  3. Reprezentacja Polski wróci na legendarny stadion. Zagra tam mecz przed Euro 2020
  4. Reprezentant Polski bohaterem głośnego transferu już w styczniu? W grze Atletico Madryt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News