Szczepionka koronawirus
Wikipedia - Sven Mandel
Autor Piotr Bernaciak - 16 Marca 2020

Znany działacz piłkarski mówi, kiedy powinniśmy doczekać się szczepionki na wirusa. Padła ważna deklaracja

Szczepionka na koronawirusa wciąż nie jest oficjalnie dostępna, choć dowiadujemy się, że dojść może do tego już w najbliższym czasie. Przekonuje o tym znany działacz piłkarski, o którym ostatnio zrobiło się bardzo głośno.

Szczepionka na koronawirusa wciąż nie pojawia się na rynku, choć często docierają do nas informacje, jakoby prace nad nią miały być już na ukończeniu. Na ten moment trudno ocenić, kiedy rzeczywiście dojdzie do rozpowszechnienia nowej szczepionki, jednak jeden z bardzo znanych działaczy postanowił wypowiedzieć się w sprawie jej udostępniania na całym świecie.

Dietmar Hopp od pewnego czasu musi mierzyć się z ostrą krytyką ze strony kibiców niemieckich klubów, którzy twierdzą, że zabija on klasyczne metody uprawiania futbolu i funkcjonowania klubu. Mężczyzna twierdzi natomiast, że za kilka miesięcy powinniśmy doczekać się szczepionki, która może pomóc ludziom i zapobiec tysiącom kolejnych zarażeń na całym świecie.

Piękne zachowanie polskich kibiców. Postanowili wspomóc polski szpital, wielkie brawaPiękne zachowanie polskich kibiców. Postanowili wspomóc polski szpital, wielkie brawaCzytaj dalej

Szczepionka wciąż nie powstała

- To zależy od Instytutu Paula Ehrlicha, ale najpierw należy zrobić testy na zwierzętach, a dopiero potem na ludziach. Myślę jednak, że powinien on być dostępny już jesienią, a wtedy nadejść może kolejna fala zachorowań - stwierdził Dietmar Hopp, działacz Hoffenheim i właściciel firmy CureVac.

Jak się dowiadujemy, spółka niemieckiego biznesmena jest na zaawansowanym etapie tworzenia szczepionki, dlatego wykupić ją chciał sam Donald Trump. Hopp stanowczo odrzucił propozycję.

- Dla mnie to oczywiste, nie może być tak, że niemiecka firma opracowuje szczepionkę, a potem jest ona stosowana tylko w USA. To nie wchodziło w grę - twierdzi biznesmen.

Znany piłkarz postanowił złamać kwarantannę. Teraz czeka go drakońska karaZnany piłkarz postanowił złamać kwarantannę. Teraz czeka go drakońska karaCzytaj dalej

Szczepionka powstaje w Niemczech

Kiedy powstanie szczepionka? Jak twierdzi Dietmar Hopp, moze dojść do tego we wrześniu lub październiku, gdy znów zrobi się chłodniej i wzrośnie fala kolejnych zachorowań. Wygląda więc na to, że czekają nas kolejne miesiące bez remedium na koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News