Trener Jana Bednarka - Ralph Hasenhuettl
EIBNER/EXPA/Peter Rinderer, via www.imago-images.de/Imago Sport
Autor Aleksy Kiełbasa - 2 Czerwca 2020

Trener Jana Bednarka przedłużył kontrakt

Trener Ralph Hasenhuettl przedłużył kontrakt z ekipą Southampton – tak poinformowały brytyjskie media. To dobra wiadomość dla polskiego obrońcy Świętych, Jana Bednarka. Szkoleniowiec regularnie stawia na reprezentanta Polski, który cieszy się jego zaufaniem.

Ralph Hasenhuettl podpisał nową umowę z Southampton. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/24. To dosyć odległa data, ale takie ruchy ze strony angielskich klubów są dosyć częste, zwłaszcza, kiedy szkoleniowiec cieszy się uznaniem włodarzy. Tak było również i w tym przypadku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę
Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieTragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieCzytaj dalej

Trener Hasenheuutl objął zespół Jana Bednarka w grudniu 2018 roku. Zespół zajmował wówczas przedostatnie, 19 miejsce w tabeli. Zadaniem austriackiego szkoleniowca, było wyciągnąć Świętych z dołka i zapewnić spokojne utrzymanie. Misja zakończyła się powodzeniem, bowiem Southampton zajął 16 pozycją. Odkąd Austriak dowodzi ekipą z St. Mary’s Stadium, w 60 meczach jego piłkarze wygrywali 21 razy, 12 razy remisowali, a w 27 przypadkach musieli uznać wyższość rywala. W bieżącym sezonie Bednarek i spółka radzą sobie jeszcze lepiej, gdyż aktualnie plasują się na 14 miejscu.

Nie żyje znany na całym świecie gwiazdor. Krótko przed śmiercią spotkała go wielka tragediaNie żyje znany na całym świecie gwiazdor. Krótko przed śmiercią spotkała go wielka tragediaCzytaj dalej

Jan Bednarek podstawowym obrońcą Świętych

Jan Bednarek jest jednym z pierwszych wyborów Ralpha Hasenheuttla. W tym sezonie podstawowy kadrowicz reprezentacji Polski prowadzonej przez Jerzego Brzęczka, rozegrał 32 mecze w drużynie klubowej. W 67 spotkaniach w brawach "Świętych," Bednarek strzelił 2 gole oraz zanotował taką samą liczbę asyst. Na wyspy nasz rodak trafił latem 2017 roku z Lecha Poznań. Anglicy zapłacili za niego wówczas 6 milionów euro. Obecnie portal transfermarkt wycenia 24-latka na 12 mln euro.

Źródło: polsatsport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmienili zdanie. Polacy polecą do uwielbianego kraju, ale jedno lotnisko jest wyjątkiem
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News