TVP nie pokaże mundialu
ZeStadionu.pl
Autor Piotr Bernaciak - 12 Stycznia 2021

Druzgocąca wiadomość dla polskich kibiców. TVP nie pokaże mistrzostw świata, zaczynają się już jutro

TVP do samego końca starało się wywalczyć prawa do transmitowania mistrzostw świata w piłce ręcznej, jednak okazuje się, że negocjacje zakończyły się fiaskiem. To fatalna informacja dla wszystkich polskich kibiców tej dyscypliny. Przed laty turnieje z udziałem Polaków oglądało bardzo wielu widzów.

TVP niestety nie pokaże kibicom zaczynających się w piątek mistrzostw świata. Okazuje się bowiem, że stacja negocjowała z właścicielem praw telewizyjnych, jednak nie udało jej się poprowadzić rozmów do sukcesu.Wszystko przez niecodzienne wymagania.

Właściciele próbowali uzyskać stosunkowo wysoką kwotę za transmitowanie zarówno wszystkich meczów egipskiej imprezy, jak i wyłącznie tych z udziałem naszych kadrowiczów. Nie oznacza to jednak, że Polacy wcale nie obejrzą turnieju.

Jak się okazuje, istnieje możliwość, by każdy chętny obejrzał turniej za darmo. Dostęp nie będzie jednak tak łatwy do tej pory, bo zamiast otwartej telewizji, mistrzostwa oglądać trzeba będzie w internecie. Taki scenariusz nie zadowala wielu polskich kibiców, którzy liczyli na polską realizację.

TVP nie pokaże mistrzostw świata w piłce ręcznej

Do tej pory TVP regularnie transmitowała mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Zimowe turnieje kojarzyły się Polakom z wielkimi sukcesami Biało-czerwonych, którzy regularnie zajmowali miejsca w czołówce turnieju mistrzowskiego.

Teraz jednak nie zanosi się na tak duży sukces. Polska kadra nie należy do najlepszych na świecie i niewykluczone, że nie dostanie się do absolutnej czołówki turnieju. Być może właśnie to zaważyło na braku decyzji o kupieniu praw do transmitowania meczów polskiej drużyny.

Zawodnicy Patryka Rombla radzą sobie poprawnie, ale nie są światową czołówką, która byłaby faworytem do zdobycia medalu. Czasy drużyny Bogdana Wenty niestety minęły i trudno powiedzieć, na co właściwie stać dziś Polaków.

Jak się dowiadujemy, właściciele praw próbowali sprzedać je TVP za 1,5 miliona euro za transmitowanie całego turnieju lub 500 tysięcy euro za pokazywanie wyłącznie meczów Polaków. Jak się dowiadujemy, taka kwota przewyższa możliwości telewizji. Sytuacja nie jest jednak tragiczna.

TVP nie będzie transmitować mundialu, ale kibice znajdą sposób

Jak się dowiadujemy, impreza będzie bowiem transmitowana za pośrednictwem internetu. Każdy chętny obejrzy mundial w serwisie YouTube, jednak zabraknie możliwości realizacji transmisji przez polską telewizję. Na pewno nie ucieszy to kibiców.

Do tej pory byli oni bowiem przyzwyczajeni do oglądania turnieju pokazywanego z udziałem polskich komentatorów. W obecnych czasach niestety nie można jednak na to liczyć. Po części ważne jest tu również spadające zainteresowanie dyscypliną w kraju. Impreza potrwa od 13 do 31 stycznia. Polska będzie rywalizowała w grupie B, w której zmierzy się z Hiszpanią, Tunezją i Brazylią.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News