TVP Eskraklasa
fot. Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.​
Autor Łukasz Kowalski - 23 Sierpnia 2020

TVP ogłosi wspaniałe wieści dla wszystkich kibiców Ekstraklasy. Przygotowano dla nich wyjątkową niespodziankę

TVP w najbliższych dniach ma przekazać swoim fanom wspaniałe wiadomości. Jak informuje portal Meczyki.pl, w ciągu najbliższych dni publiczny nadawca ma ogłosić przedłużenie kontraktu z Ekstraklasą. To jednak nie koniec dobrych informacji dla widzów TVP. Na mocy przedłużonej umowy kibice będą mogli zobaczyć więcej ligowych hitów.

TVP już od ubiegłego sezonu regularnie pokazuje mecze polskiej Ekstraklasy. Głównym nadawcą meczów polskiej ligi jest Canal +, ale Telewizja Polska ma prawa do pokazywania jednego spotkania w każdej kolejce. Na mocy poprzedniej umowy kluby Ekstraklasy otrzymały do podziału rekordowe 225 mln zł.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gatunek owada zabójcy zadomowi się w Polsce na dobre? Powikłania po ugryzieniu są niewyobrażalne, eksperci zabrali głos
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia
Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Czytaj dalej

TVP przekaże widzom fantastyczne wiadomości

Jak informuje portal Meczyki.pl, ta sama kwota zostanie wypłacona klubom Ekstraklasy także w seoznie, który się rozpoczął w piątek, a także w dwóch następnych. Zdaniem dziennikarzy serwisu oba podmioty, które transmitują ligowe spotkania, mają decyzję o przedłużeniu kontraktu ogłosić w poniedziałek.

Zdaniem serwisu, zmiany w nowym kontrakcie mają być niewielkie, ale za to znacznie uatrakcyjnią ofertę TVP. Do tej pory publiczny nadawca mógł pokazywać jeden mecz w danej kolejce, z czego przez cały sezon 12 meczów pierwszego wyboru, 12 drugiego i 13 trzeciego.

Na nowych zapisach kontraktowych skorzystają bardzo widzowie TVP. W obecnym sezonie Ekstraklasy rozegranych zostanie 30 kolejek, a publiczny nadawca będzie mógł pokazać po 10 meczów każdego wyboru. Z kolei od następnego sezonu, w którym liga powiększy się do 18 zespołów, TVP będzie mogła pokazać po 127 spotkań pierwszego i drugiego wyboru.

Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukcesDawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukcesCzytaj dalej

TVP pokaże więcej ciekawych meczów

Najwięcej jednak zyska jednak sama Ekstraklasa. Władzom ligi udało się utrzymać wysoki kontrakt telewizyjny przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby meczów. W poprzednim seoznie zostało rozegranych 296 spotkań, a obecny będzie liczył 240. Nawet po rozszerzeniu ligi do 18 zespołów, nie zostanie rozegranych tyle spotkań w sezonie co w systemie ESA 37.

Niedawno Ekstraklasa poinformowała o podziale pieniędzy z praw telewizyjnych za poprzedni sezon. Najwięcej otrzymał nowy mistrz Polski Legia Warszawa, bo 31,3 miliona złotych. Drugi w kolejności Lech Poznań otrzymał niemal 5 milionów złotych mniej. Najmniej otrzymał ŁKS Łódź, którego kasę z tytułu praw telewizyjnych zasiliła kwota 8,15 miliona złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paragon za litr jagód albo kilogram ziemniaków sprzedawanych przy drodze. Obowiązek nie obejmie jednak każdego
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  4. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  5. Żona Wojciecha Szczęsnego kręci pupą w skąpym bikini. Piłkarz jest zachwycony, internauci hejtują (FOTO)
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News