Gareth Bale wartość
Autor Piotr Bernaciak - 20 Lipca 2019

Upadek Garetha Bale'a. Drastyczny spadek wartości piłkarza

Gareth Bale zaliczył prawdziwy upadek. Spadek wartości piłkarza Realu Madryt według branżowego serwisu Transfermarkt jest drastyczny i nic nie wskazuje na to, by sytuacja się zmieniła. Sytuacja Walijczyka przyprawia w tym momencie Florentino Pereza i Zinedina Zidana o ból głowy.

Gareth Bale jest na wylocie z Realu Madryt, ale problem polega na tym, że nie za bardzo chce opuszczać stolicę Hiszpanii i nie ma zbyt wielu chętnych, by sięgnąć po jego usługi. Zarabia obecnie 17 milionów euro i wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jego wynagrodzenie jest znacznie zawyżone w porównaniu do tego co prezentuje na boisku.

Zaliczył kolejny nieudany sezon, a kibice Realu Madryt postawili przy jego nazwisku krzyżyk. To samo uczynił trener Zinedine Zidane i władze z Florentino Perezem na czele. Sprzedać Walijczyka nie będzie jednak łatwo, ponieważ wraz z regularnym spadkiem prezentowanej przez niego na boisku jakości, spada jego wartość komercyjna.

W 2013 roku Real Madryt zapłacił za niego prawie 100 milionów euro. Jeszcze rok temu branżowy serwis transferowy Transfermarkt wyceniał go na 90 milionów euro. Po katastrofalnym sezonie i konflikcie z trenerem Zinedinem Zidanem jego wartość drastycznie spadła i to najbardziej wśród gwiazd z całej Europy. Dziś Walijczyk wyceniany jest "tylko" na 60 milionów euro, co oznacza spadek o ponad 30%.

Gareth Bale nie wydaje się jednak specjalnie przejmować swoją sytuacją. Nie zamierza kierować się aspektami sportowymi i nawet widmo spędzenia sezonu na ławce rezerwowych nie skłania go do obniżenia swojego wynagrodzenia w nowym klubie, dlatego o transfer będzie bardzo trudno. Media podały, że Walijczyk przekazał władzom klubu, że jeśli nie będzie grał w piłkę, to poświęci się swojej pasji, czyli golfowi. To pokazuje, że jest w stanie poświęcić swoją karierę piłkarską, ale nie zrezygnuje z wybornego wynagrodzenia jakie gwarantuje mu kontrakt z Realem Madryt. Z kolei jego forma nie skłania żadnego innego klubu, by zaoferować mu podobne zarobki.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News