Gian Piero Gasperini
eastnews.pl/pictures/Vincenzo PINTO/AFP
Autor Aleksy Kiełbasa - 1 Czerwca 2020

Valencia oskarża Gian Piero Gasperiniego, że zlekceważył koronawirusa

Gian Piero Gasperini na łamach La Gazetty dello Sport, przyznał, że w trakcie rewanżowego spotkania z Valencią czuł się fatalnie. Niestety, później okazało się, że trener Atalanty Bergamo był chory na koronawirusa. Klub z Hiszpanii oskarża teraz opiekuna włoskiej drużyny o niezastosowanie środków zapobiegawczych.

Rewanżowy mecz 1/8 finału pomiędzy Valencią a Atalantą Bergamo, został rozegrany 10 marca na stadionie Estadio Mestalla w Walencji. Goście wygrali w tym spotkaniu 4:3 i awansowali do kolejnej fazy. Opiekun zespołu z Włoch, Gian Piero Gasperini, przyznał, że w trakcie tego wieczoru czuł się fatalnie, ale już przed pierwszym gwizdkiem nie było z nim najlepiej.

- Czułem się chory dzień przed meczem, a wieczorem, w dniu rywalizacji, było jeszcze gorzej. Na zdjęciach z tego spotkania widać, że nie wyglądałem dobrze. Później nie spałem przez kolejne dwie noce. Nie miałem gorączki, jednak czułem, jakbym miał – mówił Włoch w wywiadzie dla La Gazetty dello Sport.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Miał na swoim koncie wspaniały rekord świata
  2. Spowodował groźny wypadek, rozbijając drogie Lamborghini. Piłkarzowi reprezentacji Polski grozi nawet kara więzienia
Tragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lataTragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lataCzytaj dalej

Gian Piero Gasperini miał koronawirusa

Niestety, jak się później okazało, włoski szkoleniowiec chorował na koronawirusa. Potwierdziły to badania, przeprowadzone 10 dni temu.

- Ośrodek treningowy jest położony obok szpitala i co dwie minuty przyjeżdżał ambulans na sygnale. Jakbyśmy byli w strefie wojennej. Nocą zastanawiałem się, co ze mną będzie, jeśli tam trafię? - ujawnił Gasperini.

- Nazajutrz po spotkaniu mieliśmy kolację z zespołem i dostaliśmy szampan Dom Perignon od szefa kuchni restauracji z gwiazdkami Michelin. Spróbowałem i powiedziałem: „To smakuje jak woda”. A jedzenie smakowało jak chleb. Kompletnie straciłem smak – dodaje. Później odkryto, że utrata smaku to jeden z objawów COVID-19.

Słowami trenera oburzona jest Valencia, która w tej sprawie wydała nawet oświadczenie.

- Chcemy publicznie wyrazić swoje zdziwienie, iż Gasperini był świadomy, że ma objawy występujące przy zakażeniu koronawirusem i nie podjął żadnych środków zapobiegawczych – pisze hiszpański klub.

Pięć dni po tym spotkaniu u jednego z piłkarzy Valencii, a konkretnie Ezequiela Garay’a wykryto koronawirusa.

Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)Czytaj dalej

Bergamo czarną strefą

Bergamo było jednym z miast, które pandemia dotknęła najbardziej. Właściwie można powiedzieć, że to właśnie tam koronawirus zbierał największe żniwo. W mieście położonym w Lombardii, zmarło 5 razy więcej osób niż zazwyczaj. Cały region był epicentrum COVID-u 19. Jak poinformował na początku kwietnia za pomocą Twittera burmistrz Bergamo Giorgio Gori, od 1 marca do 12 kwietnia w mieście zmarło 795 osób, "o 626 więcej niż średnia w tym samym okresie z poprzednich dziesięciu lat.

Natomiast w całych Włoszech, według raportu opublikowanego przez włoski Narodowy Instytut Statystyczny (ISTAT) liczba zgonów w porównaniu z poprzednimi latami wzrosła w całym kraju średnio o ponad 38%.

Źródła: sport.pl, sport.onet.pl, fakt.pl, polskatimes.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka ewakuacja plaży, 3 osoby poważnie ranne. Lądował śmigłowiec
  2. Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osób
  3. Trener Krzysztofa Piątka przerwał milczenie. Wezwał Polaka na rozmowę, rozwiał wszelkie wątpliwości
  4. Polski skoczek zmienił się nie do poznania. Kibice są zachwyceni jego metamorfozą (FOTO)
  5. Krzysztof Jackowski pojawił się u znanego sportowca. Nagrali wideo, które tajemniczo zniknęło. Wiemy dlaczego
  6. Ceny gazu zadziwiają coraz bardziej. Mogą długo utrzymać się na obecnym poziomie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News