Warszawa
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 23 Października 2020

To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski

Warszawa może stracić jeden z najdłużej funkcjonujących na jej terenie klubów sportowych. Opłakana sytuacja słynnego klubu zmusiła jego szefostwo do zawieszenia wszelkiej aktywności. W sprawę zaangażowane jest miasto oraz sąd i wszystko wskazuje na to, że już niedługo zasłużony klub zniknie ze sportowej mapy Polski.

Warszawa stała się miejscem wielkiej tragedii sportowej zasłużonego klubu sportowego. Po 99 latach działalności słynny klub Skra Warszawa, gdzie trenowało wielu naszych olimpijczyków, może przestać istnieć. Wszystko przez opłakaną sytuację, w jakiej znalazł się klub i konflikt z miastem.

Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch ma niewyobrażalnie piękną posiadłość. Dom za miliony złotych, wygląda jak prawdziwy pałac
  2. Wiadomość z ostatniej chwili: rzecznik rządu potwierdził. Wszyscy Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro
  3. Dramatyczne wieści obiegły polskie media. Idol wielu Polaków ma koronawirusa, trafił do szpitala


Warszawa straci zasłużony klub?

Fatalne wiadomości dla lekkoatletów trenujących w Warszawie. Legendarny klub Skra Warszawa, którego obiekty znajdują się przy ulicy Wawelskiej w dzielnicy Ochota, zawiesił działalność. Treningi na obiektach Skry nie będą możliwe, o czym zdecydował zarządzający nimi Krzysztof Kaliszewski.

Jest to wynik sądowej batalii, która od lat toczy się pomiędzy klubem RKS Skra, a miastem. Wyrokiem sądu właściciel miał przekazać obiekty należące do klubu miastu, jednak ten na to się nie zgodził. Obiekty Skry są przestarzałe i grożą zawaleniem, zagrażając życiu i zdrowiu trenujących tam osób.

21 października ekipa remontowa wysłana przez Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego weszła na teren klubu, by zabezpieczyć teren i rozpocząć prace modernizacyjne. Zarządzający kompleksem Krzysztof Kaliszewski w odpowiedzi zdecydował się wstrzymać wszelkie zajęcia sportowe.

– Wobec tego, co zrobił teraz PINB, nie miałem innego wyjścia i kazałem zawiesić wszystkie treningi sportowe, ponownie odwołując się do WINB o zmianę ostatnich decyzji niższej instancji. Z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów PINB nie uważa mnie w całym postępowaniu za stronę, co utrudnia jakiekolwiek porozumienie. Wygląda to na próbę siłowego przejęcia obiektów, no i za chwilę już nie będzie gdzie trenować w Warszawie lekkoatletyki - powiedział Kaliszewski dla “Przeglądu Sportowego”.

Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"Czytaj dalej


Wielki spór o zaniedbany kompleks sportowy

Wspomniana ekipa remontowa, w asyście policji weszła na teren obiektów RKS Skra i zablokowała bramę główną. Teraz ma rozpocząć się proces zamykania kolejnych dróg prowadzących na obiekty klubu oraz eksmisja firm, które wynajmują budynki na terenie Skry. Następnie rozpoczną się prace remontowe.

Miasto planuje przeprowadzić gruntowny remont i w miejscu starych i zniszczonych obiektów wybudować nowy kompleks, którego częścią będzie stadion lekkoatletyczny. Obecnie trenujący w Warszawie lekkoatleci nie mają zbyt wielu opcji. Pozostają im właściwie tylko dwa miejsca w całym mieście, gdzie mogą kontynuować treningi m.in. stadion AWF na Bielanach.

Spór pomiędzy miastem a RKS Skra trwa od kilku lat. Umowa pomiędzy stronami na dzierżawę terenów klubowych obowiązywała do 2014 roku, jednak miasto zdecydowało się wypowiedzieć ją wcześniej, wskazując na zaniedbania obiektów. Klub nie zgodził się oczywiście na rozwiązanie umowy i rozpoczęła się sądowa batalia, którą na razie wygrywa miasto.

Krzysztof Kaliszewski zarządzający obiektami klubowymi odwoływał się kilkukrotnie od decyzji kolejnych organów, jednak wygląda na to, że wkrótce miasto przejmie ponownie władzę nad zaniedbanym kompleksem przy ulicy Wawelskiej. Liczący sobie 99 lat klub może w efekcie przestać istnieć.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Kaczyński przeszedł test na koronawirusa. Media dotarły do wyniku
  2. Uważaj na fałszywe SMS-y od sanepidu, które potrafią nieźle nastraszyć. Możesz też stracić ogromne pieniądze
  3. Kamil Stoch ma niewyobrażalnie piękną posiadłość. Dom za miliony złotych, wygląda jak prawdziwy pałac
  4. Kolega Roberta Lewandowskiego powiedział, kto jest najlepszym piłkarzem świata. Potężny cios w stronę Polaka
  5. Dramatyczne wieści obiegły polskie media. Idol wielu Polaków ma koronawirusa, trafił do szpitala
  6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  7. “Mgła mózgowa” u pacjentów z Covid-19. Wyjaśniamy, co to takiego

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News