wiadomości
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Czerwca 2020

Zmarł dziewięciokrotny mistrz świata. Tysiące fanów pogrążyło się w żałobie

Wiadomości o śmierci kolejnej wybitnej osoby świata sportu dotarły do nas dzisiaj rano. Zmarł zawodnik, który uznawany jest za jednego z najlepszych w dziejach. Aż dziewięć razy sięgał po mistrzostwo świata.

Wiadomości, jakie otrzymaliśmy dziś rano, są wyjątkowo smutne. Straciliśmy kolejnego wybitnego przedstawiciela świata sportu. W wieku 91-lat zmarł jednej z najlepszych kierowców w historii wyścigów motocyklowych, Carlo Ubbiali. Włoch jest jedną z największych legend w dziejach motorsportu.

Nie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibicówNie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibicówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę


Wiadomości o śmierci legendarnego sportowca zasmuciły kibiców

Kolejne niesamowicie smutne wiadomości obiegły świat sportu. Straciliśmy kolejnego wybitnego jego przedstawiciela. W wieku 91-lat odszedł od na Carlo Ubbiali, wielki mistrz i legenda motorsportu. Włoch to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników wyścigów motocyklowych. W latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia nie było na niego mocnych.

Ubbiali ma na swoim koncie aż dziewięć tytułów mistrza świata. Sześć razy triumfował w kategorii 125cc i trzykrotnie w 250cc. Pochodzący z Bergamo zawodnik wygrał w swojej karierze 39 z 74 wyścigów. Pięciokrotnie udało mu się także zwyciężyć w prestiżowym Isle of Man TT. Zmarły zawodnik jest prawdziwą legendą również dlatego, że brał udział w pierwszych w historii motocyklowych mistrzostwach świata, zorganizowanych w 1949 roku.

Mateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki showMateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki showCzytaj dalej


Włoski mistrz jest jedną z najwybitniejszych postaci świata wyścigów

Przez znaczną większośc swojej profesjonalnej kariery Carlo Ubbiali, znany również jako “The Fox”, czyli “Lis”, jeździł motocyklem włoskiej marki MV Augusta. Tylko dwóch włoskich kierowców może się pochwalić lepszymi wynikami niż zmarły zawodnik. Są to Giacomo Agostini, który otwarcie przyznaje, że to właśnie Carlo Ubbiali był dla niego inspiracją do rozpoczęcia przygody z wyścigami. Drugim z nich jest Valentino Rossi, który osiągał swoje sukcesy już w MotoGP, czyli następcy 500cc. W 2001 roku Ubbiali został włączony do Galerii Sław MotoGp.

Źródło: sport.radiozet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News