Wiadomości
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Kwietnia 2020

Nie żyje kochany przez sportowców duchowny. Wspomagał piłkarzy, smutne informacje

Wiadomości o śmierci związanego przez wiele lat z polskim futbolem księdza kanonika dotarły dzisiaj do nas. Wielki entuzjasta futbolu w przeszłości był kapelanem drużyny występującej w rozgrywkach Ekstraklasy, a później pełnił również funkcję członka zarządu tego zespołu. O śmierci duchownego poinformowała strona internetowa klubu.

Wiadomości, jakie opublikowano w sobotni wieczór, zasmuciły rzeszę kibiców związanych z małopolskim futbolem. Nie żyje ksiądz kanonik Stanisław Wajdziak przez lata związany z Hutnikiem Kraków w czasach jego występów w Ekstraklasie. Ksiądz Stanisław był wielkim entuzjastą futbolu, doskonale znanym w środowisku. O jego śmierci poinformowała strona internetowa klubu z którym wspólnie święcił sukcesy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Nie żyje czołowa postać polskiej siatkówki. Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał najsmutniejsze informacjeNie żyje czołowa postać polskiej siatkówki. Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał najsmutniejsze informacjeCzytaj dalej


Wiadomości o śmierci kapelana przekazał jego ukochany klub

Hutnik Kraków w 1990 roku awansował do Ekstraklasy, w której występował nieprzerwanie przez siedem sezonów. Największym sukcesem klubu było wywalczenie trzeciego miejsca w rozgrywkach ligowych sezonu 1995/1996, co gwarantowało udział w Pucharze UEFA. W latach największej świetności z klubem związany był ksiądz kanonik Stanisław Wajdziak, który pełnił w nim w latach 80-tych i 90-tych rolę kapelana. Miłość duchownego do piłki i Hutnika była tak wielka, że zasiadał on nawet w zarządzie klubu z Krakowa. W 2013 roku metropolita Krakowa, kardynał Stanisław Dziwisz, na wniosek Małopolskiego Związku Piłki Nożnej powołał go na kapelana małopolskiego futbolu. Dziś informację o śmierci uwielbianego duchownego przekazała oficjalna strona Hutnika.

Robert Lewandowski będzie miał nowego kolegę. To gwiazdor Premier League, Bayern pobije rekordRobert Lewandowski będzie miał nowego kolegę. To gwiazdor Premier League, Bayern pobije rekordCzytaj dalej


Zasłużony dla futbolu ksiądz zmarł w wieku 61 lat

Ksiądz Stanisław Wajdziak zmarł w Domu Księży Chorych w Swoszowicach. Przez niemal dwadzieścia lata sprwaował funkcję proboszcza w parafii pw. św. Wincentego w Krakowie-Pleszowie, a jego gabinet zdobiło mnóstwo pamiątek piłkarskich, upamiętniających między innymi wielkie czasy Hutnika. Na stronie klubu zamieszczono pożegnalny wpis.

“Z przykrością podajemy informację o śmierci księdza kanonika Stanisława Wajdziaka w dniu 4 kwietnia, w wieku 61 lat. W latach 80-tych i 90-tych ks. Stanisław był kapelanem Hutnika. W 1991 roku wszedł do Zarządu KS Hutnik. Ksiądz Stanisław był wielkim kibicem piłki nożnej i kolekcjonerem pamiatek sportowych. Przyjacielem naszego klubu. W ostatnich latach pełnił funkcję proboszcza parafii pw. św. Wincentego w Krakowie-Pleszowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 8 kwietnia o godz. 11.00, w kościele parafialnym w Pleszowie. Z powodu epidemii, w pogrzebie uczestniczyć będzie tylko najbliższa Rodzina.” - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

     1. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
     2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
     3. Wspaniała informacja dla kibiców w całej Polsce. Polacy dostaną Ekstraklasę za darmo
     4. Orzeł Górskiego poważnie chory. Lekarze postawili najgorszą diagnozę
     5. Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzja
     6. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą

Źródło: Hutnik Kraków

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News