Wiadomości
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Maja 2020

Ikona światowego sportu uratowała życie mężczyźnie. Legendarny sportowiec zdążył w ostatniej chwili

Wiadomości o niesamowitym wyczynie jednego z najwybitniejszych sportowców w historii, jakiego dokonał w przeszłości, właśnie ujrzały światło dzienne. Historia, o której nie wiedzieli nawet najwięksi fani, jest niesamowita. Legendarny zawodnik uratował życie młodemu mężczyźnie. 

Wiadomości, jakie podał jeden z portali bokserskich, rzucają nowe światło na wielkość Muhammada Alego. Jeden z najsłynniejszych pięściarzy w historii dokonał niesamowitej rzeczy i uratował człowiekowi życie. Poruszająca historia stała się hitem wśród fanów boksu.

Potworny nokaut na gali UFC. Zawodnik padł nieprzytomny już w 20 sekundzie walki (WIDEO)Potworny nokaut na gali UFC. Zawodnik padł nieprzytomny już w 20 sekundzie walki (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


Wiadomości o niesamowitym wyczynie ikony sportu obiegły świat

Zdaniem wielu Muhammad Ali jest najwybitniejszym bokserem w dziejach tej dyscypliny sportu. Amerykanin toczył wielkie pojedynki na ringu, ale i poza nim był niesamowity. Właśnie poznaliśmy zaskakującą historię, która wydarzyła się blisko czterdzieści lat temu. Będący u szczytu sławy Ali uratował życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo.

19 stycznia 1981 roku na balkonie znajdującym się na dziewiątym piętrze jednego z wieżowców pojawił się mężczyzna o imieniu Joe. Chciał targnąć się na swoje życie, a próby interwencji policji i psychologa nic nie dały. Wśród gapiów, którzy zebrali się na dole, był Howard Bingham, przyjaciel Muhammada Alego. Zadzwonił do boksera, który mieszkał niedaleko. Już kilka minut później słynny pięściarz, który zmagał się w tamtym czasie z goryczą porażki z Larrym Holmesem, pojawił się na miejscu.

Bundesliga miała wrócić już za tydzień. Pojawił się ogromny problem, liga stanęła pod znakiem zapytaniaBundesliga miała wrócić już za tydzień. Pojawił się ogromny problem, liga stanęła pod znakiem zapytaniaCzytaj dalej


Legendarny bokser uratował życie niedoszłemu samobójcy

Ali, który błyskawicznie ruszył na piętro, gdzie znajdował się mężczyzna, próbował odwieść go od skoku. - Jesteś moim bratem. Kocham cię i mówię szczerze, chciałbym abyś wrócił ze mną do domu i poznał moich przyjaciół - mówił bokser. Zaskoczony mężczyzna spytał Alego, dlaczego ten się nim przejmuje, skoro jest, jak sam siebie określił “nikim”. Reakcja mistrza na pytanie wprawia we wzruszenie. Sam Ali na miejscu zdarzenia, również nie ukrywał emocji. – Powiedziałem mu, że nie jest nikim. Widział mnie płaczącego i nie mógł uwierzyć, że to robię, że tak mi na nim zależy. - wyjaśnił bokser.

Jak się okazało, młodzieniec wierzył, że znajduje się na wojnie w Wietnamie. Doznał traumy i nie był w stanie poradzić sobie z załamaniem nerwowym. Z uwagi na wiek oczywiście niemożliwe jest, by uczestniczył on we wspomnianym konflikcie, niemniej czyn wybitnego sportowca jest niesamowity. – Pomogę mu pójść do szkoły i znaleźć pracę. Kupię mu ubrania. Pójdę z nim do jego domu i poznam jego rodziców. Nazywali go nikim, ale będę z nim chodził po ulicach i ludzie zobaczą, że jest wielki. - dodał później Muhammad Ali.

Źródło: face2faceafrica.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niespodziewane słowa Łukasza Szumowskiego. Mówi o wakacjach i podaje terminy
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Polska może mieć nowy sposób znoszenia restrykcji. Miliony Polaków do normalności mogłoby wrócić szybciej od reszty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News