Wiadomości Kita oszustwo
zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 14 Czerwca 2020

Znany polski biznesmen podejrzewany o oszustwa na olbrzymią skalę. Skonfiskowano jego jacht

Wiadomości, które przekazały francuskie media, zszokowały kibiców nie tylko we Francji. Jak podał "L'Equipe" polski przedsiębiorca i właściciel Nantes Waldemar Kita podejrzany jest o oszustwa podatkowe. W ramach kary policja miała skonfiskować niektóre drogie własności miliardera, w tym 24-metrowy jacht.

Wiadomości, które przekazał "L'Equipe" wstrząsnęły nie tylko Francją. Waldemar Kita jest podejrzany o oszustwa podatkowe. Śledztwo rozpoczęło się w lutym 2017 roku i obecnie znajduje się w końcowej fazie. Wyrok w tej sprawie najprawdopodobniej zostanie wydany jeszcze w tym roku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pudzianowski poddał się i zrezygnował z dalszej walki. Później nagle przewieziono go do szpitala
  2. Już dziś w Biedronce za 1 złoty zyskasz o wiele więcej. Sieć przygotowuje się na szturm klientów
Syn gwiazdora rzucił się z nożem na sąsiada. Makabryczne szczegóły zbrodniSyn gwiazdora rzucił się z nożem na sąsiada. Makabryczne szczegóły zbrodniCzytaj dalej

Wiadomości z Francji zszokowały kibiców

Jak podał dziennik, przeszukano biuro Kity w Jonelière. Wstrzymana została także planowana przebudowa stadionu Nantes, w której miało partycypować także miasto. Burmistrz miasta w związku z podejrzeniem Kity o oszustwo wstrzymał pracę do wyjaśnienia całej sprawy.

Zdaniem francuskich mediów, miliarder miał sie dopuścić oszustw na kwotę kilku milionów euro. W ramach kary i celem zabezpieczenia środków policja zarekwirowała niektóre z kosztownych własności Kity m.in.: 24-metrowy jacht K Grace, którego wartość to około 2,5 miliona euro. Sam Kita nie odniósł się do sprawy.

- Z szacunku dla organów prowadzących śledztwo, pan Kita i jego prawnicy będą odpowiadać wyłącznie na ich pytania - przekazali doradcy właściciela Nantes. Kita w klub zainwestował w 2007 roku, od tego czasu, klub z większymi lub mniejszymi sukcesami gra we francuskiej Ligue 1. Wcześniej, w latach 1998-2001 był właścicielem szwajcarskiego drugoligowca Lausanne-Sport. Rok po jego odejściu klub upadł.

Pudzianowski poddał się i zrezygnował z dalszej walki. Później nagle przewieziono go do szpitalaPudzianowski poddał się i zrezygnował z dalszej walki. Później nagle przewieziono go do szpitalaCzytaj dalej

Kita podczas pandemii stracił 20 milionów euro

W niedawnym wywiadzie z "Przeglądem Sportowym" Kita wyznał, jak wielkie straty poniósł z tytułu pandemii koronawirusa. - Straciłem 20 milionów euro, ale gdy liga weźmie kredyt, by pomóc klubom, to wyjdzie trochę mniej. Między 10 a 12, może 15 milionów euro. - powiedział.

Przyznał także, że decyzja o zakończeniu sezonu jest dla niego niezrozumiała. - Władze podjęły tę decyzję za szybko. Stałem na czele grupy, która pracowała nad wznowieniem sezonu. Mieliśmy konkretny plan. 11 maja zamierzaliśmy wznowić treningi, a 15 czerwca zacząć grać. Do końca lipca chcieliśmy zakończyć rozgrywki. a decyzja stanowi szok dla wszystkich. To jest jednak polityczna sprawa, nie możemy nic zrobić. - stwierdził Kita.

W 2014 roku "France Football" wybrał go "najlepszym zarządzającym we francuskiej piłce nożnej".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamiast teraz, wejdzie już w 2021 roku. Kolejny podatek obciąży twój portfel
  2. Przełom w temacie sieci 5G w Polsce? Jest oficjalne rozporządzenie
  3. Gwiazda tenisa urodziła. Znamy płeć i imię dziecka (FOTO)
  4. Syn gwiazdora rzucił się z nożem na sąsiada. Makabryczne szczegóły zbrodni
  5. Zbigniew Boniek pogrążony w rozpaczy. Te słowa mówią wszystko
  6. Kontrole w Boże Ciało. Nie masz ważnego przedmiotu w samochodzie? Możliwe wysokie mandaty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News