Wypadek
Twitter Moises Lopez
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Listopada 2020

Śmiertelny wypadek na trasie wyścigu motocyklowego. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)

Wypadek, do jakiego doszło podczas znanych zawodów motocyklowych, jest wyjątkowo przerażający. W wyniku fatalnego zderzenia śmierć poniósł bardzo młody zawodnik, który miał przed sobą całe życie. Tragiczny moment na słynnym brazylijskim torze Interlagos zarejestrowały kamery. Nagranie jest przeznaczone dla ludzi o mocnych nerwach.

Wypadek podczas wyścigu popularnej serii Superbike’ów kosztował życie jedną ze wschodzących gwiazd tej dyscypliny. Młody zawodnik przy ogromnej prędkości uderzył w stalową konstrukcję okalającą tor. 23-latek zginął na miejscu.

Marcin Najman ocenił urodę liderki Strajku Kobiet. Skandaliczna wypowiedź, wielka kompromitacja boksera (WIDEO)Marcin Najman ocenił urodę liderki Strajku Kobiet. Skandaliczna wypowiedź, wielka kompromitacja boksera (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  2. Polska na liście "niebezpiecznych państw". Właśnie zamknięto granice dla Polaków
  3. Anna Lewandowska ma duże wymagania względem Roberta Lewandowskiego. "Musi to zrobić jeszcze raz"


Wypadek znanego motocyklisty. Zginął na oczach kamer

Wielka tragedia podczas uwielbianego przez kibiców w Brazylii wyścigu Superbike’ów. W trakcie zawodów, które były piątą rundy mistrzostw kraju, zginął zaledwie 23-letni zawodnik gospodarzy Matheus Barbosa. Cała ojczyzna młodego motocyklisty pogrążyła się w żałobie.

Matheus Barbosa był w trakcie walki o pozycję z Erikiem Granado, gdy doszło do tragicznego wypadku. 23-latek stracił panowanie nad motocyklem marki Kawasaki przy dojeździe do zakrętu Juncao. Po chwili uderzył z wielkim impetem w metalową konstrukcję okalającą tor.

- Wypadek miał miejsce w zakręcie Juncao, gdzie znajdują się m.in. drogi ewakuacyjne. Personel medyczny pojawił się przy Matheusie w mniej niż 60 sekund. Mimo wysiłków lekarzy i ratowników, nie udało się go uratować. Przyczyny wypadku nadal są badane przez właściwe organy - przekazali w komunikacie o wypadku organizatorzy wyścigu.

- Z szacunku dla Matheusa i ze względu na jego rodzinę, wszystkie inne wyścigi tego dnia zostały odwołane, a rywalizacja z jego udziałem została przerwana czerwoną flagą i nie została już wznowiona - zaznaczyli w dalszej części oświadczenia.

Nie żyje wybitny polski trener. Miał za sobą również karierę politycznąNie żyje wybitny polski trener. Miał za sobą również karierę politycznąCzytaj dalej


Mordercze żniwo słynnego toru Interlagos

Tor Interlagos to słynna arena zmagań motocyklistów, ale i kierowców Formuły 1. Tor ten w ostatnich miesiącach jest jednak wyjątkowo pechowy. Matheus Barbosa jest już trzecim kierowcą, który zginął na Interlagos w ciągu roku.

W ubiegłym sezonie podczas startów na brazylijskim torze życie stracili Danilo Berto i Mauricio Paludete. Sprawa była bardzo głośna, a rywalizację Superbike’ów nawet przerwano. Ostatecznie udało się dokończyć rywalizację z opóźnieniem.

Matheus Barbosa, choć miał tylko 23 lata, uważany był za bardzo doświadczonego kierowcę. Na swoim koncie miał już m.in. tytuł mistrza Supersport. Był podobno jednym z najlepszych zawodników, jeśli chodzi o czas reakcji. Kierowcy motocykli są testowani pod tym kątem.

Minie zapewne jeszcze kilka dni, nim poznamy dokładne szczegóły wypadku i śmierci Matheusa Barbosy. Tragicznie zmarły Brazylijczyk będzie żył w pamięci kibiców. Ci wyrażali swój smutek za pomocą mediów społecznościowych.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najlepiej poznane planety nie mogą być siedliskiem życia. Powód jest zadziwiający
  2. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
  3. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  4. Krzysztof Piątek w końcu się przełamał. Magiczny gol, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Szef Canal + podjął decyzję w sprawie przyszłości Mateusza Borka. Te informacje mogą zmartwić kibiców
  6. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News