Zagłębie Lubin - Lech Poznań
PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Sierpnia 2020

Zagłębie Lubin - Lech Poznań. Emocjonujący początek Ekstraklasy, przesądziła końcówka. Niespodzianka

Zagłębie Lubin - Lech Poznań. W piątek o godzinie 18:00 rozpoczęło się inauguracyjne spotkanie PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021. W pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą mający ambicje na wywalczenie mistrzostwa Lech Poznań i Zagłębie Lubin, które chce wrócić do grona czołowych zespołów naszego kraju. Po szalonej końcówce wygrało Zagłębie 2:1.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań. W pierwszym meczu nowego sezonu PKO Ekstraklasy zmierzyły się ze sobą drużyny, które zamierzają w namieszać w ligowej piłce. W bezpośrednim starciu lepsze okazało się Zagłębie Lubin, które odrobiło straty z pierwszej połowy i wygrało 2:1.

Anna Lewandowska zadziwia w dniu urodzin męża. Pokazała się bez ubrania przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)Anna Lewandowska zadziwia w dniu urodzin męża. Pokazała się bez ubrania przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)Czytaj dalej

1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi

Zagłębie Lubin - Lech Poznań. Inauguracja nowego sezonu Ekstraklasy

Za nami pierwszy mecz nowego sezonu piłkarskiej PKO Ekstraklasy. W tym roku przerwa między kolejnymi sezonami była wyjątkowo krótka, a wszystko z powodu pandemii koronawirusa, która wywołała przesunięcie w zakończeniu poprzednich rozgrywek. Na start otrzymaliśmy interesujące spotkanie pomiędzy Zagłębiem Lubin i Lechem Poznań.

Faworytem meczu był “Kolejorz”. Drużyna wicemistrzów Polski ma wielkie apetyty na zdetronizowanie Legii Warszawa i chciała jak najlepiej wejść w nowy sezon. Naprzeciw stanęło Zagłębie, które ma swego rodzaju patent na zawodników z Poznania. W ostatnich pięciu spotkaniach nie przegrało z Lechem ani razu.

Pierwsza połowa potwierdziła, że to Lech chce w tym spotkaniu rozdawać karty. Piłkarze z Wielkopolski przeważali i próbowali znaleźć drogę do bramki gospodarzy. Długo razili nieskutecznością, jednak w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, wreszcie udało się zdobyć gola. Autorem pierwszego gola w sezonie 2020/2021 PKO Ekstraklasy został nowy napastnik Lecha Mikael Ishak.

Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Tomasz Tomiak, kochały go miliony PolakówTragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Tomasz Tomiak, kochały go miliony PolakówCzytaj dalej

Lech Poznań przegrał mimo prowadzenia

Po zmianie stron pierwszą doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia Lecha miał Jakub Kamiński. Po solowym rajdzie przez niemal całą połowę Zagłębia wpadł w pole karne i mimo asysty obrońcy zdołał oddać strzał, który zmusił golkipera “Miedziowych” Dominika Hładuna do wysiłku. Kilkanaście minut później na strzał z dystansu zdecydował się Tymoteusz Puchacz, jednak jego uderzenie przeleciało obok lewego słupka.

Na kwadrans przed końcem meczu ponownie wyróżnił się Jakub Kamiński, który po indywidualnej akcji był w stanie ominąć nawet bramkarza, jednak znajdował się już na linii końcowej boiska i nie mógł umieścić piłki w bramce z tak ostrego kąta. Wreszcie w 81. minucie odpowiedziało Zagłębie. Najwyżej w polu karnym do dośrodkowania z rzutu rożnego wyskoczył Lubomir Guldan i strzałem głową wyrównał na 1:1.

W 87. minucie doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi. Zagłębie Lubin zdobyło kolejną bramkę i odwróciło losy spotkania. Na listę strzelców wpisał się Sasa Balic, który umieścił piłkę w bramce po dośrodkowaniu z kolejnego rzutu rożnego. Zagłębie wyszło z sytuacji beznadziejnej i zasłużenie wygrało 2:1.

3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe