żużel koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 15 Lipca 2020

Druzgocące wiadomości. Koronawirus w polskiej lidze, rozgrywki mogą być zawieszone

Żużel w Polsce może zostać ponownie storpedowany przez epidemię koronawirusa. We wtorek władze PGE Ekstraligi żużlowej wydały komunikat, w którym potwierdzono wykrycie przypadku zachorowania na koronawirusa. Całe zespoły musiały udać się na kwarantannę. Niedługo zawodnicy i sztaby szkoleniowe przejdą badania.

Żużel w Polsce rozpoczął sezon z wielotygodniowym opóźnieniem. Początkowo sezon miał się rozpocząć na początku kwietnia, ale pandemia koronawirusa spowodowała, że zawodnicy mogli rozpocząć rywalizację dopiero 12 czerwca. Teraz władze ligi poinformowały, że niektóre kluby czeka kolejna przymusowa przerwa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Wielka radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, w końcu się doczekała
  2. Kolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważny
Kamil Stoch i Piotr Żyła mają wspólną tajemnicę. Połączył ich nie tylko sport, mało kto o tym wiedziałKamil Stoch i Piotr Żyła mają wspólną tajemnicę. Połączył ich nie tylko sport, mało kto o tym wiedziałCzytaj dalej

Żużel w Polsce znów zaatakowany przez koronawirusa

We wtorek władze PGE Ekstraligi żużlowej wydały komunikat, że u jednej osoby, która podczas meczu pomiędzy ROW Rybnik a Fogo Unią Leszno przebywała w parku maszyn, wykryto koronawizrusa. W wydanym oświadczeniu poinformowano, że osoba zakażona nie jest zawodnikiem, ani członkiem żadnego ze sztabów.

- Pozytywny wynik testu stał się udziałem jednej z osób przebywających w parku maszyn podczas meczu PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno z dnia 10 lipca. Nie jest nią żaden z zawodników, mechaników ani członków sztabów szkoleniowych - napisano w oświadczeniu.

Władze ligi przygotowały odpowiedni scenariusz na wypadek wykrycia zakażenia koronawirusa wśród osób związanych z PGE Ekstraligą. W oświadczeniu poinformowano o kolejnych krokach podejmowanych przez polską ligę żużlową.

- W związku z faktem, iż jedna z osób z obsługi przebywających w parku maszyn podczas meczu PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno rozegranego w ramach 5. rundy PGE Ekstraligi 10 lipca, posiada pozytywny wynik testu COVID-19, PGE Ekstraliga wprowadza przygotowane na taką okoliczność procedury kryzysowe - poinformowano w wydanym komunikacie.

Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzutyPoważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzutyCzytaj dalej

Władze PGE Ekstraligi przekładają spotkania

Decyzją władz ligi, mecze 6. kolejki ROW Rybnik - Włókniarz Częstochowa, oraz Fogo Unia Leszno -Falubaz Zielona Góra zostały przełożone. Do tego wprowadzono izolację domową dla wszystkich: zawodników, trenerów, mechaników i osób przebywających w parku maszyn podczas meczu.

Dodatkowo wszyscy zawodnicy, trenerzy i mechanicy oraz osoby, które przebywały w parku maszyn podczas meczu ROW Rybnik - Fogo Unia Leszno przejdą testy genetyczne na obecność koronawirusa. Koszt badań pokryje PGE Ekstraliga. Testy odbędą się nie wcześniej niż 20 lipca. Tak odległy termin jest związany z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zgodnie z opinią organizacji, testy genetyczne najlepiej przeprowadzić w ciągu 7-8 dni od dnia potencjalnego kontaktu z osobą zarażoną.

Pozostałe mecze 6. kolejki PGE Ekstraligi zostaną rozegrane zgodnie z planem. Na czele tabeli znajduje się Fogo Unia Leszno z kompletem pięciu zwycięstw. Na przeciwnym biegunie jest niedawny mistrz Polski - Stal Gorzów, który przegrał wszystkie mecze w tym sezonie i zamyka stawkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druga fala pandemii sparaliżuje służbę zdrowia. Jedno rozwiązanie może temu zapobiec
  2. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  3. Szokujący wpis Marcina Gortata na Instagramie. Momentalnie spotkał się z falą krytyki, niezrozumiałe zachowanie
  4. Kultowy klub o krok od awansu do polskiej Ekstraklasy. Mogą awansować za tydzień, trzeba spełnić jeden warunek
  5. Szokujący wpis Marcina Gortata na Instagramie. Momentalnie spotkał się z falą krytyki, niezrozumiałe zachowanie
  6. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News