Andrzej Duda
Piotr Molecki/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Grudnia 2020

Andrzej Duda podjął kontrowersyjną decyzję ws. polskiej branży sportowej. Eksperci są podzieleni

Andrzej Duda zdecydował się podjąć decyzję, która zaskoczyła wielu ekspertów i polskich obywateli. O rozporządzeniu prezydenta poinformował w wywiadzie dla Polsatu wicepremier Jarosław Gowin. Zdradził, że prezydent Duda bezpośrednio stoi za decyzją o otwarciu stoków narciarskich mimo pandemii koronawirusa, która nadal pustoszy kraj. Nie podoba się to m.in. przedstawicielom branży fitness, których lokale nadal pozostają zamknięte.

    • Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że stoki narciarskie pozostaną otwarte
  • Wicepremier Jarosław Gowin zdradził, co nakazał mu zrobić prezydent
  • Decyzja wywołała oburzenie u przedstawicieli branży fitness
  • Właściciele siłowni i basenów są rozgoryczeni, że nie mogą zarabiać, podczas gdy stoki będą pełne ludzi

Andrzej Duda zdecydował się mimo obostrzeń związanych z pandemią, wydać nakaz odtworzenia stoków narciarskich. Informację tę potwierdził wicepremier Jarosław Gowin, który był rozmówcą telewizji Polsat. Sprawa wywołała spore zamieszanie.

Katastrofalna wpadka znanego polskiego bramkarza. Pogrążył swoją drużynę, kibice są wściekli (FOTO)Katastrofalna wpadka znanego polskiego bramkarza. Pogrążył swoją drużynę, kibice są wściekli (FOTO)Czytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:


Andrzej Duda podjął zaskakującą decyzję. Nie wszystkim się ona podoba

W całej Polsce mamy do czynienia z drugą falą zachorowań na COVID-19. Choć liczba zachorowań na dobę systematycznie spada, to nadal przybywa osób zakażonych. W związku z trudną sytuacją, rząd wprowadził szereg obostrzeń.

Jak wszyscy doskonale wiemy, w czasie pandemii nie można korzystać z określonych lokali usługowych i popularnych miejsc rekreacji. Zamknięte są m.in. siłownie i baseny. Branża fitness przeżywa kryzys.

Tym bardziej zaskakująca wydaje się najnowsza decyzja Andrzeja Dudy. Prezydent postanowił, że stoki narciarskie zostaną otwarte. W rozmowie z Polsatem potwierdził to wicepremier Jarosław Gowin.

- To prezydent Andrzej Duda do mnie zadzwonił i powiedział, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków. Zaapelował też, żebym wraz z branżą narciarską wypracował specjalne procedury sanitarne, co też się stało i umożliwiło otwarcie stoków - wyznał polityk.

- Większość krajów europejskich zamyka swoje stoki. My, niestety, musimy ograniczyć w tym roku nasze wypady na narty do jednodniowych. Hotele i pensjonaty będą zamknięte, a punkty gastronomiczne będą mogły świadczy usługi, tak jak inne restauracje, czyli na wynos. - dodał po chwili.

Z ostatniej chwili. Wypadek reprezentantek Polski, ich samochód dachowałZ ostatniej chwili. Wypadek reprezentantek Polski, ich samochód dachowałCzytaj dalej


Stoki narciarskie otwarte, ale siłownie i baseny nie. Branża fitness oburzona

Decyzja ta spotkała się ze sporym zdziwieniem i oburzeniem przedstawicieli właśnie m.in. branży fitness. Właściciele siłowni nie mogą normalnie prowadzić biznesu, natomiast ci, do których należą wypożyczalnie nart i sprzętu zimowego, będą mogli w miarę normalnie zarabiać.

Rozporządzenie Andrzeja Dudy o otwarciu stoków narciarskich, gdy inne obiekty są bliskie bankructwa, budzi wiele kontrowersji. Już wcześniej decyzję rządu o zamknięciu basenów i siłowni krytykowała m.in. żona skoczka narciarskiego Macieja Kota. Pani Agnieszka, która prowadzi własną salę fitness, powiedziała co myśli w rozmowie z WP SportoweFakty.

- Przede wszystkimi zdziwienie, zwłaszcza gdy usłyszałam argumenty w obronie takiej decyzji. Jeden z nich brzmiał tak: sufity w siłowniach są zbyt nisko i dlatego mają być zamknięte. Trudno to zrozumieć. Siłownie, jeszcze przed pandemią, zawsze były dezynfekowane, zarówno przez trenerów, jak i klientów. To weszło w nawyk, żeby wyczyścić po sobie urządzenie. Gdy zaczął się koronawirus, to restrykcje zostały jeszcze zaostrzone. -stwierdziła Agnieszka Kot.

Źródło: Polsat, WP SportoweFakty

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News