Stadion kadry Ukrainy
commons.wikimedia.org/Walerij Died/creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en
Autor Aleksy Kiełbasa - 7 Października 2020

Może zagrać w kadrze po 1413 dniach przerwy. Czy otrzyma wielką szansę?

Do niesamowitej sytuacji doszło w kadrze Ukrainy. Nasi wschodni sąsiedzi mają zaledwie jednego zdrowego bramkarza przed dzisiejszym meczem z Francją. W związku z tym selekcjoner ich reprezentacji podjął decyzję, że rezerwowym goalkeeperem będzie… 45-letni Ołeksandr Szowkowski, który w jest aktualnie trenerem bramkarzy w ukraińskiej kadrze.

Koronawirus dotyka wiele reprezentacji. W kadrze Jerzego Brzęczka również doszło do zakażeń. Nawet sam selekcjoner padł ofiarą COVID-u 19, a dodatkowo pozytywne wyniki testów otrzymali Maciej Rybus i Piotr Zieliński. Jednak prawdziwe problemy ma dopiero opiekun reprezentacji Ukrainy, Andrij Szewczenko, któremu brakuje bramkarzy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  2. Nagłe oświadczenie Biedronki. Sieć ostrzega klientów, oszustwo na ogromną skalę
  3. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
Adam Małysz pokazał swój luksusowy dom. Legendarny skoczek żyje jak w bajce, jego salon i ogród robią kolosalne wrażenie (FOTO)Adam Małysz pokazał swój luksusowy dom. Legendarny skoczek żyje jak w bajce, jego salon i ogród robią kolosalne wrażenie (FOTO)Czytaj dalej

Kadra Ukrainy w opałach. Brakuje bramkarzy

Prawdziwy ból głowy ma Andrij Szewczenko. Selekcjoner Ukraińców z pewnością obgryza paznokcie, aby nic się nie stało Gieorgijowi Buschanowi. Dlaczego? Otóż zarówno Andriej Piatow jak i Andriej Lunin oraz Jurij Pańkiw otrzymali pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

Opiekunowi naszych wschodnich sąsiadów pozostał do dyspozycji tylko Buschan, który nie ma na koncie żadnego spotkania w kadrze. Na szczęście 26-latek jest podstawowym bramkarzem Dynama Kijów w tym sezonie i jego dyspozycja powinna być wystarczająca. Jednak oprócz niego, na ławce nie ma żadnego goalkeepera, dlatego postanowiono podjąć zaskakującą decyzję.

Nie żyje słynny dziennikarz sportowy. Legenda zmarła w dramatycznych okolicznościachNie żyje słynny dziennikarz sportowy. Legenda zmarła w dramatycznych okolicznościachCzytaj dalej

Ołeksandr Szowkowski może zagrać w kadrze po 1413 dniach przerwy

Ołeksandr Szowkowski jest aktualnie trenerem bramkarzy reprezentacji Ukrainy. Zawodniczą karierę zakończył w 2016 roku, a ostatni mecz w kadrze zagrał 4 lata wcześniej. W sumie w narodowych barwach, Szowkowski zanotował 92 występy i był pierwszym bramkarzem Ukraińców w trakcie mundialu w 2006 roku. Teraz może stanąć przed najtrudniejszym w życiu wyzwaniem.

W związku z tym, że w kadrze Ukrainy odnotowano aż 6 przypadków koronawirusa, nie było mowy o powoływaniu rezerwowego bramkarza. Dlatego do protokołu został wpisany Szowkowski, który w przypadku niedyspozycji Gieorgija Buschana będzie musiał stanąć między słupkami. Na naszych oczach może zostać napisana wyjątkowa historia. Ukraina swoje spotkanie z Francją rozegra już dziś, a w sobotę i we wtorek zmierzy się odpowiednio z Niemcami i Hiszpanią. We wszystkich spotkaniach 45-latek będzie rezerwowym i może powrócić do ukraińskiej bramki po 1413 dniach przerwy.

Źródło: sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mistrz świata w parkowaniu. Kto temu kierowcy BMW dał prawo jazdy?
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
  6. Wchodzi nowy program 1500 plus. Wiemy, kto ma szansę dostać pieniądze

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News